Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zavést online výuku a nezbláznit se? Jak pracovat s žáky a rodiči?

Jak zvolit technologie a na co si dát pozor? Proč nezavádět zbrkle některé technologie a jak využít ty stávající? Jak a k čemu používat e-maily?

Jak nepřetížit učitele, žáky a rodiče? Na co si má dát pozor ředitel při organizaci a zavádění online výuky? A proč to musí udělat ředitel? Jak citlivě pracovat s technooptimisty z řad kolegů a rodičů?

Proč na věku nezáleží a na čem záleží?

Jak využít mobily a tablety? Jaké vybavení je vhodné pořídit? Kde hledat rady?

Praktické ukázky zavedení online výuky a distančního vzdělávání na českých školách

Videokonference online zdarma, bez instalace a nastavování: https://meet.vpsfree.cz/ Užitečné tipy k online výuce: https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=284…

Lektor: Mgr. Václav Maněna, Ph.D., učitel ICT na lyceu v Březové (http://skolybrezova.eu), spoluautor knihy Moderně s Moodlem: jak využít e-learning ve svůj prospěch (https://knihy.nic.cz/files/edice/mode…), spoluautor YouTube kanálu Videovýuka ( https://www.youtube.com/channel/UCluD…), správce skupin Výuka informatiky (https://www.facebook.com/groups/vyuka…) a Moodle CZ & SK (https://www.facebook.com/groups/moodl…). Několik let připravoval budoucí učitele informatiky a školil ICT koordinátory na Univerzitě Hradec Králové. Má mnohaleté zkušenosti se zaváděním vzdělávacích technologií na ve školství.

Moderuje: Jiří Nekola

SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů – nabízí profesní podporu pedagogickým pracovníkům a možnost rozvoje v každé fázi kariéry: od začínajících po zkušené. Projekt je realizován za podpory Národního pedagogického institutu České republiky (NPI ČR), na jeho financování se podílí MŠMT a EU.

Součástí podpory je mimo jiné:

• nový seriál webinářů věnujících se distanční výuce http://www.projektsypo.cz/webinare-na…, • metodická podpora poskytovaná krajskými ICT metodiky a odbornými krajskými metodiky ve všech krajích ČR, kontakty zde http://www.projektsypo.cz/kontakty/kr… • facebooková stránka https://www.facebook.com/projektsypo a facebooková skupina https://www.facebook.com/groups/ICTpo… • činnost členů metodických kabinetů Český jazyk a literatura, Matematika a její aplikace a Informatika a ICT, kteří se mohou podělit o tipy s online výukou, kontakty zde http://www.projektsypo.cz/mapa • webináře týkající se didaktických a oborových novinek pro učitele českého jazyka, matematiy nebo ICT http://www.projektsypo.cz/webinare.html